ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ


Є-мова - вивчаємо українську разом Ми – українці! Нашим головним атрибутом є українська мова. За граматичною досконалістю, виразністю звучання та мелодійністю нашій мові немає рівних у світі. Як добре ми її розуміємо? Давайте перевіримо! Впишіть у клітинки кросворду слова, які відповідають тлумаченню.

Багата і милозвучна українська мова. Українською мовою писали свої твори Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Михайло Грушевський. Запрошуємо перевірити, чи зрозумілі вам рідкісні, маловживані слова, які зустрічаються у творах класиків української літератури. При складанні вправи були використані слова зі словника "Рідкісні українські слова".


Радіодиктант національної єдності

/Files/images/vdoskonalyumo_svoyu_ukransku/диктант общий.jpgМи це зробили! Долучайтесь! 9 листопада на Українському радіо відбувається щорічний радіодиктант національної єдності. Акція традиційно проходить у День української писемності та мови і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова.

Бібліотека ЧНТУ вирішила підтримати гарну традицію і запрошує всіх охочих долучитися і написати диктант, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання!

Додаткова інформація:


До Дня української мови та писемності

за підтримки Міністерства культури України представляємо Вашій увазі серію відео-роликів за участі українських письменників:

Іван Малкович: надійно розмовляти українською Оксана Забужко: Не бійтесь говорити українською Тарас Прохасько: Переходь на українську, говори рідною. Юрій Андрухович: я запрошую, приєднуйся, переходь на українську.


Тренажер з правопису української мови

/Files/images/vdoskonalyumo_svoyu_ukransku/ТРЕНАЖЕР.jpgУ мережі створили тренажер з правопису української мови. Він працює на основі книги Бориса Антоненко-Давидовича "Як ми говоримо". Тренажер поєднує теоретичні положення й практичні завдання, які сприяють засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню навиків правопису. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.На тренажері української мови всі охочі можуть перевірити свої мовні знання, вивчити чи повторити правила, перевірити на правильність тексти, підняти свій освітній рівень загалом.


Онлайн-тест словникового запасу української мови

Спробуйте пройти цей тест та дізнайтеся розмір словникового запасу Вашої української!


Хроніка заборон української мови та гоніння української книги в Україні


Наймилозвучніші слова української мови в картинках

Давайте використовувати все розмаїття нашої мови, щоб кожного дня відчувати її неповторність!


Колекцію футболок про сексуальність української мови презентували до Дня писемності


Виходить кишеньковий підручник української мови з картинками

Він містить 100 експрес-уроків, які в доступній формі навчають норм сучасної української мови.


Кiлькiсть переглядiв: 367

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.