САЙТИ З МОВОЗНАВСТВА


ТЕМАТИЧНИЙ ІНТЕРНЕТ-НАВІГАТОР

/Files/images/vdoskonalyumo_svoyu_ukransku/рла.jpgНаціональна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України зібрала в одному місці ефективні онлайн та офлайн ресурси, а також мобільні додатки з вивчення української мови, як для українців, які хочуть підвищити рівень володіння української мовою, так і для іноземців, які прагнуть її вивчити «з нуля». За допомогою сайту можна знайти інноваційні технології навчання української мови для дітей та дорослих.

Вивчай українську мову будь-де та в будь-який час!

 • MOVA.info Лінгвістичний портал
 • Програма "Запам’ятай!" Інколи доводиться чути: "Чи не однаково, як я говорю? Головне, що мене розуміють". Ні, не однаково! Не добре, коли людина плутає українську й російську мови, перемішує слова, відмінює, порушуючи граматичні мовні норми. У результаті створюється словесний покруч, чи, як кажуть, "суржик", який не є і не може бути ознакою будь-якої культури. Українська мова має безліч особливостей, і слово, яке є не просто доречніше, а правильно вибране, формує мовну культуру спілкування. Адже неправильно вживане слово може не тільки виставити мовця невігласом, а й повністю змінити значення сказаного. Відповіді на різноманітні мовні питання дізнайтесь у програмі "Запам’ятай!". Це треба не просто знати, це треба запам'ятати! Вам потрібно виділити всього 1-2 хвилини на перегляд кожного з відео, і ви станете висловлювати свої думки трішечки культурніше.
 • Мова – ДНК нації – це освітній проект для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови; спроба трьох небайдужих людей поділитися закоханістю в рідну мову; мрія про те, що колись в Україні буде модно знати декілька мов, а говорити українською.
 • Уроки державної мови Українська літературна мова давно виробила власні вимовні, наголосові, граматичні, лексичні, стилістичні норми. Уміщуємо поради, рекомендації, які саме слова чи словосполучення найдоцільніше вживати, щоб передати потрібний зміст, робимо застереження про неправильне або небажане, невдале використання тих чи інших лексем у певних значеннях, у конкретному контексті.
 • OnlineCorrector Виправляйте помилки у текстах українською мовою, встановивши доповнення до Google Документів. Знаходьте автоматично орфографічні, пунктуаційні, граматичні та стилістичні огріхи, помилки у слововживанні та використанні символів. І все це — безплатно в онлайні.
 • LanguageTool - вільний програмний засіб для перевірки граматики та стилю для української мови, також підтримує 25 інших мов.
 • META Перекладач > Перевірка орфографії
 • Український правопис
 • Словотвір Колективний пошук адекватних перекладів. Майданчик для пошуку, обговорення та вибору варіантів перекладу чужизмів.
 • СЛОВНИК. ua Портал української мови та культури. Додаткові сервіси: Офіційна транслітерація, затверджена Кабінетом Міністрів України 27 січня 2010 р. Використовується для оформлення паспорта громадянина України на виїзд за кордон. Звертання. Правопис імен та по батькові. Нерідко, коли пишемо листа, заяву тощо, постаємо перед проблемою: "А як правильно звернутися до людини? Шановний Андріє чи Андрію?.." Пропонований сервіс допоможе Вам швидко знайти відповідь на такі питання. У базі словника містяться словоформи для понад 2 600 імен та по батькові.
 • Група «Мисленого древа» Мовознавство : Реєстр репресованих слів; Ономастика; Рідкісні українські слова; Однослов.
 • LanguageTool – зручний онлайн-ресурс для перевірки граматики та пунктуації текстів українською та ще 27 мовами, серед яких японська, китайська, перська, англійська тощо.
 • «Лайфхаки українською» – це телевізійний проект, на меті якого є популяризація української мови та загальнодержавне підвищення грамотності. Випуски транслюються щотижнево, а у вільному доступі можна подивитися відеоролики, добірка яких постійно доповнюється.
 • Офіційний сайт української мови – сайт, що створений для школярів, студентів, вчителів та викладачів, а також для тих, хто цікавиться українською культурою. Тут міститься багато корисного матеріалу, використання якого дозволить поглибити знання української під час підготовки до іспитів, контрольних робіт чи диктантів.
 • Група у Facebook @chystamova (Чиста мова) запрошує до співпраці грамотних, креативних людей, залюблених в українську мову.
 • Група у Facebook @SoloveiKyiv - це група однодумців, які люблять українську мову та бажають заряджати цією любов'ю інших! Для цього проводять практикуми з розмовної української для всіх охочих. Учасники групи - за чистоту розмовної української, а також за вивчення особливостей мови в ігровій формі. SOLOVEI - це українська для роботи, навчання та життя. Приєднуйтеся!

Кiлькiсть переглядiв: 1110

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.