/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


ПОДІЛИСЬ З ДРУГОМ ЦІКАВОЮ КНИГОЮ

Онлайн-проект НБ ЧНТУ "ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!"

Наукова бібліотека розпочинає новий сезон: 1 жовтня 2019 – 30 квітня 2020.

Умови участі прості: реєструйся на інтерактивній дошці «ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО!» та пропонуй свої улюблені книги (автор, назва – обов’язкові, бажано – коротенький відгук, якщо є – посилання на е-бібліотеку, можливо – картинка). Всі гості проекту мають можливість залишити відгук про книгу в коментарях або поставити лайк.

По закінченні сезону проекту будуть визначені переможці у 2-х номінаціях: найактивніший учасник (той, хто порекомендує більше книг) і найбільш популярна книга (та, що набере більшу кількість лайків та коментарів). На переможців чекають призи! Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас!

/Files/images/kozatska/20190911_111730.jpgПротягом минулого навчального року я, студентка юридичного факультету ЧНТУ, брала участь в он-лайн проекті Наукової бібліотеки нашого університету «Читати – це модно!».

Повернувшись з канікул, отримала повідомлення про те, що я є однією з переможців цього проекту.

Мені дуже приємно одержати нагороду, яку не змогла отримати своєчасно, бо знаходилась за кордоном.

Пишаюсь своїм університетом, що дає можливість розвиватися та проявляти свої таланти.

Круто! Читайте – це модно!

Наталія Макогін, учасниця сезону 2018-2019.


Бібліотека дякує!

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання. ІІ - ІІІ квартали 2019 року

Неофіційне, але дуже веселе свято!

22 вересня всі толкіністи - шанувальники книг Джона Рональда Руела Толкіна - святкують День хоббіта.

Це день народження хоббітів Більбо і Фродо Беггінсів, героїв знаменитої книги. Свято, звичайно ж, є неофіційним, але це не заважає йому бути улюбленим у шанувальників робіт Толкіна.

/Files/images/bibliograf/Happy-Hobbit-Day-2017.jpgВідзначають День хоббіта з 1978 року, ініціатором заснування подібного свята виступило Американське співтовариство толкіністів. Традиції святкування в чомусь схожі на описане в трилогії «Володар кілець» святкування дня народження самого Більбо Беггінса: велика вечірка, багато смачної їжі, танці, музика і, звичайно ж, феєрверки. При цьому святкувальники, наслідуючи хоббітам, приходять на вечірку босоніж.

Бібліотека рекомендує:

 • Петров, А. Ю. Соционический тип Джона Рональда Руэла Толкиена / А. Ю. Петров, А. А. Шмойлова // Психология и соционика межличностных отношений. - 2011. - № 2.- С. 26-35.
 • Примачик, І. Людина, яка розуміє гобітів / І. Примачик. - Всесвіт. - 2008. - № 3-4. - С. 114-118.

З днем народження, Чернігів!

/Files/images/bibliograf/память.JPGНаше місто вважається одним з найдавніших міст в Україні - засноване ще до хрещення Київської Русі.

За свою понад 1300-річну історію Чернігів пережив не один період занепаду і підйому. Сьогодні це унікальне місто, де неймовірним чином переплітаються старовина і сучасність. День народження міста відзначається 21 вересня. Саме в цей день у 1943 році радянські війська звільнили Чернігів від німецько-фашистських загарбників.

До Дня міста Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує:

Загальноміський План заходів, присвячений Дню міста та 76-ї річниці визволення Чернігова від нацистських загарбників.


Мандруємо Україною

Світ очима бібліотекаря

Якщо ви мрієте відпочити від міської галасливої метушні, побути наодинці з природою, наповнитися красою та тишею, то дивовижне село Закарпаття Синевирська Поляна саме те, що потрібно. Село розташоване на території Національного природного парку «Синевир», а це - неймовірне розмаїття рослинного і тваринного світу, десятки бурхливих річок, лікувальні мінеральні джерела, мальовничі гірські струмки.

/Files/images/karpenko/ната.jpgНайкоштовнішим скарбом парку є озеро Синевир – найбільше та найглибше гірське озеро Українських Карпат, яке утворилося внаслідок землетрусу близько 10 тисяч років тому. Оповите романтичними легендами озеро не кожному відкриває свої принади. Тому не поспішайте, зробивши декілька вдалих фотографій, залишити цю казкову місцину. Надвечір, коли туман пухнастою ковдрою вмощується на поверхню озера та ніжно обіймає стрункі вікові смереки, Синевир стає особливо містичним, майже потойбічним.

/Files/images/karpenko/IMG_0001.JPGДо природоохоронних об’єктів Національного парку належить Реабілітаційний центр бурого ведмедя. Ставши бранцями людської жадоби та примхи, натерпівшись від жорстокого поводження, ведмеді могли вже ніколи не побачити лісу. Центр став для клишоногих порятунком. Тут годують, доглядають, надають ветеринарну допомогу. А головне, - вони вільно пересуваються територією, що займає 12 гектарів та відповідає природному середовищу їх існування.

/Files/images/karpenko/IMG_9798.JPGНа території парку розташовано унікальне село Колочава, в якому діє аж десять музеїв. Одним із найпопулярніших є етнографічний музей під відкритим небом «Старе село». Будинки, а також всі представлені експонати, колись належали мешканцям цього регіону. Ви можете побачити як жили 100-300 років тому різні верстви населення Закарпаття, люди різних професій та національностей.

/Files/images/karpenko/паты.jpgСповна відчути велич Карпат можна лише піднявшись високо в гори. З вершин гірського масиву «Внутрішні Горгани» відкриваються дивовижні краєвиди! Затамовуючи подих, можна годинами милуватися смарагдовим бархатом смерек, слухати дзвінку тишу, спостерігати за німим танком невгамовних хмаринок…

Також варто відвідати село Пилипець, проїхати канатною дорогою, помилуватися красою гірського масиву Полонина Боржава та водоспаду Шипіт, скуштувати запашний банош, спробувати ожинового вина, назбирати грибів і яфин, саме так називають тут чорницю, завітати на страусину ферму та форелеве господарство… А головне - набратися приємних вражень та заряду позитива на весь рік! Більше фото на Flickr


Календар знаменних і пам’ятних дат. 17 вересня

/Files/images/byistrova/Коцюбинський_Михайло2.jpgВ цей день ми відзначаємо 155 років з дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського (17 вересня 1864, Вінниця — 25 квітня 1913, Чернігів) – українського письменника, громадського діяча, голови «Просвіти» в Чернігові.
Більше інформації від Наукової бібліотеки ЧНТУ.
 • Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мій народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?
 • Признаюсь - заздрю планетам: вони мають свої орбiти, i нiщо не стає їм на їхнiй дорозi.
 • Прощайте. Йду помiж люди. Душа готова, струни тугi, наладженi, вона вже грає… Михайло Коцюбинський

Урочисті заходи з нагоди ювілею Михайла Коцюбинського.

/Files/images/bibliograf/усадьба.jpg /Files/images/bibliograf/сад.jpg

Садиба Михайла Коцюбинського (м. Чернігів). Фотографії, зроблені бібліотекарями НБ ЧНТУ.


Інформація для науковців від компанії Clarivate Analytics

/Files/images/bd/вебинары.jpgРеєстрацію на вебінари про можливості платформи Web of Science - відкрито!

Бюджетні установи, завдяки програмі МОН, можуть отримати доступ до платформи безкоштовно зв`язавшись з ДНТБ України.

Більше 400 установ вже мають доступ, а щоб він був ефективний Clarivate Analytics проводить безкоштовні вебінари.

24.09.2019 16:15

 • Тема: Пошук і аналіз наукової літератури на платформі Web of Science Анотація: Структура і контент платформи Web of Science. Бази даних, які є у українських передплатників. Створення персонального кабінету користувача. Синтаксис пошукового запиту. Аналіз отриманих даних. Збереження інформації. Оптимізація роботи. Реєстрація: http://bit.ly/2LedN3P

25.09.2019 16:15

 • Тема: Світ наукових видань: хороші, погані та хижацькі. Анотація: Технічні та наукові складові якісного видання. Імпакт- фактор і де його знайти. Бізнес-моделі видання. Можливість безкоштовної публікації. Вибір видання для публікації. Публікаційний процес. Маркери та приклади хижацьких видань. Реєстрація: http://bit.ly/2U4isJm

26.09.2019 16:15

 • Тема: Аналіз публікаційної активності науковця і установи. Анотація: Складнощі та шляхи вирішення ідентифікації робіт науковця і установи. Можливості Publons для вченого. Створення, наповнення, корегування та метрики профілю Publons. Застосування ідентифікатору ResearcherID для ідентифікації робіт науковців та створенню індивідуальних та колективних звітів. Пошук робіт організації, аналітична оцінка отриманих даних. Підготовка даних, створення, корегування профілю установи. Реєстрація: http://bit.ly/344zRGm

Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/1.jpgКорма, О. М. Основи лісоексплуатації : навч. посіб. / О. М. Корма, І. М. Бондар. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 267 с. : іл.

У посібнику викладено основи організації та розрахунку, а також конструкції машин і обладнання, що застосовуються у лісовій промисловості для механізації і автоматизації лісосічних і лісоскладальних робіт. Наведено характеристики лісових вантажів і лісоматеріалів як об'єкт транспортування і обробки. Висвітлено основи розрахунку продуктивності лісозаготівельного обладнання. Розглянуто конструкції лісозвалювального, розкряжовувального, сучкорізного, підйомно-транспортного обладнання та устаткуваня для механічної обробки лісоматеріалів.

/Files/images/chntu/11.jpgКорма, О. М. Лісова ентомологія. Лабораторний практикум : навч. посіб. / О. М. Корма, Г. П. Андрєєва. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2019. - 206 с. : іл.

В посібнику розглянуто морфологію, анатомію, біологію розмноження та розвитку, екологію і систематику комах, що шкодять лісовим культурам. Видання вміщує кольорові ілюстрації, які дають можливість наочної уяви про морфологічні відмінності шкідників лісу.

/Files/images/chntu/13.jpg Публічне управління та сучасний менеджмент в інформаційному суспільстві : кол. монографія / Н. В. Ткаленко, В. Ф. Савченко, С. М. Вдовенко та ін. ; за заг. ред. О. В. Михайловської. - Київ : Кондор, 2019. - 186 с. : іл., табл.

У колективній монографії узагальнено певні актуальні аспекти транформаційних процесів публічного управління та менеджменту у сучасному інформаційному суспільстві. Аналізується ретроспектива інформаційного суспільства і процесів глобалізації. Виявлені аспекти змін професійної діяльності управлінців в умовах інформатизації та окреслені перспективи використання існуючого потенціалу єдиного інформаційного простору.

/Files/images/chntu/14.jpgХолявко, Н. І. Модернізація системи вищої освіти в умовах становлення інформаційної економіки : монографія / Н. І. Холявко. - Чернігів : Брагинець О. В., 2018. - 381 с. : іл., табл.

У монографії розглянуто теоретико-методологічні засади модернізації системи вищої освіти на основі дослідження впливу на її розвиток інформаційної економіки і тенденцій трансформації глобального науково-освітнього простору. Досліджено природу інформаційної економіки; визначено особливості її становлення в межах інформаційного суспільства; ідентифіковано роль системи вищої освіти у розвитку економіки інформаційного типу. Запропоновано методологічний підхід до пізнання процесів модернізації системи вищої освіти відповідно до вимог інформаційної економіки; обґрунтовано доцільність використання системно-синергетичної парадигми. Відповідно до розробленої методики оцінено вихідний рівень модернізації системи та здійснено моніторинг процесів її розбудови під тиском інформаційної економіки.

Більше інформації : Нові надходження праць науковців ЧНТУ до фонду бібліотеки


Календар знаменних і пам'ятних дат. 15 вересня

День працівника лісу - професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості.

Відповідно до Указу Президента України № 356/93 від 28.08.1993 відзначається щорічно в третю неділю вересня. Цей день звертає увагу всіх людей на необхідність турботи про лісові насадження, про неприпустимість масової вирубки лісів та їх засмічення.

/Files/images/bibliograf_2/лес.jpgДо Дня працівників лісу Науковою бібліотекою підготовлено бібліографічний покажчик "ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО". До покажчика увійшли підручники, навчальні посібники, монографії; довідкова, науково-популярна література та публікації з періодичних видань, які є у фондах Наукової бібліотеки університету та розкривають зміст досліджуваного поняття у розділах:

 • Лісова пірологія
 • Геоінформаційні системи в лісівництві
 • Лісоексплуатація
 • Лісівництво. Лісознавство
 • Економіка лісового господарства
 • Правові аспекти в лісівництві
 • Видатні лісівники
 • Лісівництво: законодавчі та нормативні документи

Веб-ресурси представлені фаховими виданнями України та корисними тематичними посиланнями.


Календар знаменних і пам’ятних дат. 10 вересня

/Files/images/byistrova/Довженко_Олександр3.jpgВ цей день ми відзначаємо 125 років від дня народження нашого земляка Олександра Петровича Довженко (29 серпня [10 вересня] 1894 — 25 листопада 1956) – українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника, класика світового кінематографу.
 • Життя таке коротке. Поспішайте творити добро!
 • Якщо вчуєш жарт, шукай в ньому приховану правду.
 • Бог в людині. Він є або немає. Але повна його вiдсутнiсть — це великий крок назад і вниз. В майбутньому люди прийдуть до нього. Не до попа, звичайно, не до приходу. До божественного в собі. До прекрасного. До безсмертного. I тодi не буде гнiтючої сірої нудьги, звірожорстокого, тупого і скучного, безрадісного будня. Олександр Довженко

Більше інформації від Наукової бібліотеки ЧНТУ.


Наша подорож Чернігівщиною, або Набір радощів для жителів міста

/Files/images/Flickr/8iGvhBo1BcU.jpgВсього півгодини їзди від обласного центру, і потрапляєш у зовсім інший світ.
Тут вкрай важко з мобільним зв'язком, зате історія, багатовікова - дивиться на тебе звідусіль.
Новий Білоус, Любеч, Москалі. Не такі вже й гучні назви.

/Files/images/Flickr/hnrq7jVQQyc.jpgАле: дерев'яна дзвіниця, якій майже 400 років; печера Антонія Печерського; Замкова гора; пам’ятник на честь Першого Любецького з’їзду руських князів; кам'яниця наказного гетьмана України Павла Полуботка; діяння родини Милорадовичів; Любецька ікона Божої Матері, місцеві ентузіасти-краєзнавці; гнізда лелек з пташенятами; запах духмяних польових трав... І, "вишенька на торті" - смачний обід у гостинному домі сім'ї Дахно, організаторів музею історії села Москалі.

Це все так гріє серце і тішить душу! Більше фото


/Files/images/karpenko/громко.jpgВ бібліотеці повинно бути … голосно!

Наші читачі вже звикли до нових реалій існування бібліотеки.
Локації читального залу дозволяють проводити різноманітні заходи, часом доволі голосні та креативні, поєднуючи їх з традиційними функціями бібліотеки.

У той час, коли в одній зоні проходить черговий тренінг з арт-методу “Драма-театр” чи з арт-терапії,

у іншій – плідно працюють студенти,

а десь за колоною, на зручних пуфах, хтось мирно відпочиває від напруженого навчання.


Бібліотечні видання

Вийшов з друку біобібліографічний покажчик:

/Files/images/vikladach/Кальченко.jpgКальченко Віталій Іванович : біобібліограф. покажч. / уклад. : Н. С. Лузіна, А. А. Савенко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2019. – 52 с.

Видання присвячено науково-педагогічній діяльності Кальченка Віталія Івановича – доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Навчально-наукового інституту технологій Чернігівського національного технологічного університету, Заслуженого діяча науки і техніки України.

До покажчика увійшли дані біографічного характеру, бібліографічні відомості про авторські свідоцтва, патенти, монографії, навчальні посібники, методичні вказівки, тези доповідей на науково-практичних конференціях, статті з періодичних видань та збірників.

З текстами публікацій В. І. Кальченка можна ознайомитися на веб-ресурсі Електронний архів ЧНТУ.


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».
/Files/images/bibliokurer/курьер2.jpgНовий випуск нашого бюлетеня містить наступні матеріали:
 • Молодий фахівець на ринку праці
 • Читати – це модно!
 • Оновлений читальний зал
 • Виставка живопису Віри Летошко
 • Вийшли друком
 • Виставка творчих робіт
 • Нові стандарти бібліотечної справи
 • Туристичні проекти бібліотек
 • Видатні жінки Чернігівщини
 • Письменники-ювіляри 2019 року

Запрошуємо до читання!


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
 • Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
 • Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
 • Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Останній робочий день місяця - санітарний день./Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/навиг.ср..jpgТематичний навігатор

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.