/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


День Соборності України

/Files/images/bibliograf_2/22 січня.jpgДень 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України.

Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

До цієї видатної події наукова бібліотека ЧНТУ пропонує переглянути видання, в яких здійснено дослідження проблем соборності, визначено передумови й чинники об’єднавчого процесу, простежується розвиток державотворчих ідей, розглядаються шляхи розбудови соборної України за сучасних умов:

 • віртуальна виставка "Сила держави - в єдності"
 • тематична виставка «Соборність України» - зал каталогів (корпус 1, вул. Шевченка, 95)
 • відкритий перегляд літератури: «Майбутня доля мислилась соборно» - навчальний абонемент (корпус 11, вул. Стрілецька, 1, ауд. 100).

75-а річниця від початку вивезення українців на примусові роботи до Німеччини

/Files/images/bevz/Ostarbeiter.jpg75 років тому розпочалося примусове вивезення населення України в Німеччину.

Із часів використання рабської праці примусові роботи в Німеччині під час Другої світової війни були наймасовішим застосуванням праці іноземців в економіці окремої держави. За приблизними підрахунками, 1,7–2,4 млн українців були вивезені у Німеччину.

Перебуваючи на роботах у Третьому райху, "остарбайтери" виснажливо працювали, голодували, помирали від інфекційних хвороб і виснаження. Міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі у 1946 році визнав примусову працю іноземців, яку використовували в нацистській Німеччині, злочином проти людяності та порушенням норм міжнародного права.

/Files/images/bevz/педак.jpgБільше інформації:

Бібліотека рекомендує:

Педак В. Дякуємо і мертвим, і живим : документальний нарис. – Запоріжжя : Дике Поле, 2005. – 308 с.

Ця книга – про одну з маловідомих сторінок історії Другої світової війни: сторінку людяності. Десятиріччями замовчувалося те, що зберігали люди в пам’яті й серцях, передавали із вуст в уста у сім’ях. Це пам’ять про добро і милосердя, співчуття і самопожертву – заради Людини в біді, нехай навіть вона, волею правителів, які розв’язують війни, опинилася на іншому боці фронту.


До уваги науковців!

/Files/images/bd/выкл.jpgScopus Discontinued Sources List - оновлений перелік видань,
що перестали індексуватися в базі даних Scopus

(інформація станом на січень 2017 року).


Календар знаменних та пам’ятних дат. 15 січня

/Files/images/bevz/Огієнко.jpgВ цей день Україна відзначає 135-річчя від дня народження Івана Івановича Огієнка (митрополита Ілаіріона) (1882–1972) – видатного діяча українського відродження, відомого в усьому світі вченого, мовознавця, перекладача, редактора, видавця, релігійного проповідника.

«Доля судила мені немало працювати в таких умовах і на таких посадах, коли моя діяльність не належала тільки мені, я працював для цілого українського народу. Як я працював – судити не мені…» Іван Огієнко

Тематичний веб-навігатор:

Запрошуємо до перегляду тематичної добірки літератури з фонду НБ ЧНТУ: «Іван Огієнко - особистість, яка становить окрасу нації».


Календар знаменних та пам'ятних дат. 3 січня

/Files/images/bibliograf_2/tolkien_daydreams_by_lueb_art-d4w8wbt.jpg/Files/images/bibliograf_2/welcome-to-middle-earth-3.jpgУ цей день народився Джон Роналд Руел Толкін (3 січня 1892 р. — 2 вересня 1973 р.) — видатний англійський письменник, філолог, класик світової літератури ХХ ст. та один із фундаторів жанрового різновиду фантастики — фентезі; найбільш відомий як автор «Хоббіта» і трилогії «Володар перснів».
Докладніше...
 • Ми не обираємо епоху. Ми може тільки вирішувати, як жити в ту епоху, яка обрала нас.
 • Гобліни - не злодії, у них просто високий рівень корупції.
 • Світ і справді сповнений небезпек, і в ньому багато темного, але багато і прекрасного.
 • Не можна бути одночасно і тираном, і мудрецем.
 • Неминуча поразка чекає лише на того, хто вже зневірився.
 • Навіть найменша людина може змінити хід майбутнього.
 • Втікаючи від свого страху, часто виявляєш, що насправді поспішив коротким шляхом йому назустріч.
 • Слабкі не раз покращували світ, мужньо і чесно виконуючи свій обов'язок, коли у сильних не вистачало сил.
 • Війна неминуча, якщо ми захищаємо своє життя від супостата, але я люблю меч не за те, що він гострий, і стрілу - не за її політ, а воїна не за силу. Я люблю їх за те, що вони захищають Батьківщину: її красу, стародавність, мудрість. Ось це я шаную і люблю, і ні страху, ні поклоніння немає в моїх почуттях.
 • Жодні ворота не втримають Ворога, якщо при них не буде захисників. Джон Роналд Руел Толкін

Література з фонду бібліотеки: Примачик І. Людина, яка розуміє гобітів. - Всесвіт. - 2008. - № 3-4. - С. 114-118.


/Files/images/bevz/IMG_3714.JPGВітаємо з Новорічними та Різдвяними святами!

Із чого роблять сніговиків? Звичайно ж, із снігу.
А сніговиків, що живуть у бібліотеці?...
Із книжок – із улюблених книжок наших читачів.
Один із таких сніговиків-книжковиків оселився у нашій бібліотеці.
Він не тільки створює святковий настрій,
а й закликає провести новорічні свята із книгою!

Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень до Наукової бібліотеки ЧНТУ за ІV квартал 2016 року.


Нові надходження

/Files/images/karpenko/подарок хілобоченко.jpgБібліотека отримала в дар 5 дуже цікавих книг, які будуть корисні студентам інженерно-будівельного факультету, архітекторам, градобудівникам, фахівцям суміжних спеціальностей та широкому колу читачів, зацікавлених даною проблематикою.

Невдовзі книги надійдуть до читальної зали корпусу 23 (вул. Бєлова, 4).

Дякуємо Хілобоченко Наталії Іванівні за щедрий подарунок.


Які ресурси можна знайти на Scopus?

Scopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Scopus налічує біля 60 мільйонів матеріалів, серед яких:

 • Більш ніж 21500 журналів, що рецензуються відповідними галузевими спеціалістами, з яких біля 4200 знаходяться у повному відкритому доступі.
 • Більш ніж 360 галузевих видань.
 • Статті друкованої преси з 5000 міжнародних видавництв, включаючи Cambridge University Press, Institute of Electrical and Electronics Engineers (Інститут інженерів електротехніки та радіоелектроніки), Nature Publishing Group, Springer, Wiley-Blackwell та Elsevier.

/Files/images/bd/Ельзевир.jpgБільш ніж 130000 книг вже доступні в Scopus і 10000 щорічно додаються. Крім того, в базі понад 1100 книжкових серій, що містять понад 34 000 окремих томів. Предметні області (з 2003 року): переважно суспільні, гуманітарні та мистецтво; але також наука, техніка, медицина.

Список журналів і книг завантажити тут. Таким чином ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про українські наукові журнали, які індексуються у наукометричній базі Scopus.


База даних ESCI на платформі Web of Science

/Files/images/bd/esci.jpgНовий індекс цитування Emerging Sources Citation Index (ESCI) був запущен в листопаді 2015 року.

У ESCI входять журнали, які претендують на включення в основні журнальні індекси Web of Science Core Collection. На відміну від них, для журналів, що входять в ESCI, не розраховується імпакт-фактор. За результатами аналізу наукометричних показників журнали або переходять в основні бази Web of Science Core Collection, або виключаються з ESCI.

Пошук видань за цим посиланням


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

/Files/images/bibliokurer/курьер 4(16).jpg Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

В четвертому випуску увазі читачів запропоновані наступні матеріали:

 • Новини бібліотеки
 • Вплив інноваційних технологій бібліотек на представлення університету у науковому віртуальному просторі.
 • Сторінками історії Чернігівщини. Спасо-Преображенський собор.
 • Радимо прочитати. Історія українського війська.

Запрошуємо ознайомитись!


Творча зустріч у бібліотеці

22 листопада в читальному залі корпусу № 23 відбулось відкриття виставки робіт Мажуги Катерини Олександрівни — професійного художника, дизайнера навколишнього середовища, члена правління ГО «Ліга ділових та професійних жінок України».

/Files/images/filial_2/встреча м.jpgЩе одне направлення діяльності Катерини Олександрівни - благодійництво. Вона залюбки віддає свої вироби на аукціони та продаж для збору коштів в різноманітні організації. Також організовує майстрів для проведення майстер-класів на ці заходи.

Має подяку від «Чернігівського обласного методичного центру культури і мистецтв» за благодійну допомогу у проведенні XI обласного благодійного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Звичайне диво» серед дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО; дві подяки від Міжнародного благодійного фонду Вадима Нестерчука за участь у благодійному арт-проекті «творити, щоб жити», метою заходу якого була допомога онкогематологічно хворим дітям Чернігова. Також надавала допомогу у вигляді виробів для громадського об’єднання «Голос батьків». На даний час працює над бізнес-проектом творчої майстерні “ARTIK”. Є лауреатом міського конкурсу “Жінка року 2016".

Виставка працює по буднях з 9-00 до 17-00 в читальному залі (корпус 23, вул. Бєлова, 4). Запрошуємо всіх бажаючих!


Запрошуємо на виставку!

В читальному залі бібліотеки ЧНТУ експонується виставка графічних робіт молодої чернігівської художниці, випускниці нашого вузу Легі Анни "WAKE UP".

Всіх бажаючих чекаємо за адресою: вул. Шевченко 95, корп. 1, к.137 (читальний зал № 1).


Нові надходження

Праці науковців ЧНТУ

/Files/images/bibliograf_2/Екопсихология.jpgБутко, М. П. Економічна психологія : навч. посіб. / М. П. Бутко, А. П. Неживенко, Т. В. Пепа. - К. : ЦУЛ, 2016. - 230 c.

Розкрито теоретичні та методичні засади економічної психології, визначено загальні закономірності й прояви індивідуальної та групової поведінки в різних ситуаціях економічного життя, а також фактори і механізми впливу економічних явищ на формування особистості і її поведінку.

/Files/images/bibliograf_2/полковниченко.jpgПолковниченко, С. О. Основи економічної теорії в інформаційних схемах : навч. посіб. / С. О. Полковниченко. - Чернігів : ЧНТУ, 2016. - 484 c.

Узагальнено теоретичні досягнення економічної науки та досвід ринкової трансформації економіки України. Висвітлені закономірності суспільного виробництва, розвиток економічних систем, економічний зміст та форми власності.

Значну увагу приділено розгляду фундаментальних категорій товарно-ринкових відносин, таких як товар і гроші, попит і прпопозиція, ціна і конкуренція. Розглянуто важливі проблеми мікро- і макроекономіки.

/Files/images/bibliograf_2/виговська.jpgВиговська, В. В. Теоретико-методологічні засади та прагматика забезпечення безпеки страхового ринку України : монографія / В. В. Виговська. - К. : Кондор, 2016. - 356 c.

Висвітлено сучасні проблеми безпеки страхового ринку та прагматики її забезпечення.

Основна увага приділена дослідженню системи забезпечення безпеки страхового ринку як цілісної впорядкованої сукупності субсистем, взаємопов'язаних механізмів, методів і засобів, заходів економічного, науково-технічного та організаційного характеру, що спрямовані на нейтралізацію загроз, мінімізацію збитків та довгострокове забезпечення страхового відтворення в умовах невизначеності та ризиків.


Наукові видання ЧНТУ в базі даних ResearchBib

/Files/images/bd/rbid.jpgResearchBib (Японія) - це відкрита за доступом високо стандартизована база даних для індексації наукових праць дослідників і видавців, яка архівує статті з журналів або тези конференцій, журнальний профіль, дослідницькі позиції і т. д.

Ця база сприяє побудові наукових співтовариств для знайомства і просування інтернет - ресурсів зі всього світу. ResearchBib є найбільшою базою даних журналів (понад 420 тисяч найменувань), які подано у вільному доступі в мережі Інтернет.

Наукова бібліотека ЧНТУ повідомляє про включення до міжнародної наукометричної бази наступних журналів:


Нове на сайті!

Рубрика "На допомогу науковцю":

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpg
 • Цифрові інструменти для дослідників. Колекція цифрових інструментів розроблена,щоб допомогти вченим знайти та ознайомитися з мільйонами наукових статей. Пошукові системи і довідники допоможуть Вам швидко знайти Ваші статті і залишатися в курсі нових надходжень. Інструменти візуалізації полегшують процес читання, допомагаючи Вам зручно гортати сторінки.
 • Універсальна десяткова класифікація (УДК) — бібліотечна класифікація документів.


Анкета користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ

Шановний читачу! Просимо Вас прийняти участь в анкетуванні "Бібліотека. Вибір традиційності чи сучасності", яке проводиться з метою удосконалення обслуговування користувачів в сучасних умовах. Анкетування проводиться серед користувачів Наукової бібліотеки ЧНТУ. Ваша думка дозволить внести необхідні зміни в діяльність бібліотеки з урахуванням Ваших потреб і запитів.


Прес-дайджест "Бібліографія - погляд у майбутнє"

Бібліотечному фахівцю

Пропонуємо до перегляду четвертий випуск прес-дайджесту, присвяченого бібліографічної діяльності бібліотек. До збірки включені статті з періодичних зарубіжних наукових видань.

Відділ інформаційно-бібліографічної роботи


/Files/images/bibliograf_2/5.jpgМистецтво та книги: 20 вражаючих бібліотек світу

Авторитетне американське видання опублікувало добірку вражаючих бібліотек зі всього світу.

Як пише Business Insider, бібліотека - це не просто місце зберігання книжок, а справжній храм, де можна відпочити душею і почерпнути нові знання. Але деякі виділяються завдяки реліквіям, живопису та фоліантам, а інші - за допомогою цікавих дизайнерських рішень і нових технологій, які доводять популярність друкованої літератури.



Нове на сайті!

/Files/images/bibliograf_2/vz.jpgРубрика "На допомогу науковцю":

ПЕДАГОГІЧНІ НАУКИ: наукові фахові видання України у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних;

БІОЛОГІЧНІ НАУКИ: наукові фахові видання України у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних;

ХІМІЧНІ НАУКИ: наукові фахові видання України у вітчизняних та міжнародних наукометричних, реферативних базах даних.


До уваги шанувальників поезії!

/Files/images/bibliograf_2/на.jpgНаукова бібліотека представляє збірку віршів «На крилах натхнення».

Це видання - творчий доробок студентів-учасників літературної студії «Пролісок» та творчої студії «Гаудеамус», а також викладачів, співробітників та випускників Чернігівського національного технологічного університету.

Видання присвячено 55-річчю навчального закладу.

З питань придбання збірки віршів звертатися в редакційно-видавничий відділ університету (корпус 1, кімн. 310).

Контакти: т. 3 -03-30; 3-40-79; 063-36-37-366.

E-mail: libcstu@gmail.com


Інформаційний центр ЄС

/Files/images/bibliograf_2/есукр.jpg24 травня при Чернігівському національному технологічному університеті відкрили Інформаційний центр ЄС. На відкритті був присутній Юргіс Вілчінскас, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. Відтепер всі охочі можуть прийти до Наукової бібліотеки ЧНТУ, щоб ознайомитися з документами, основною інформацією та політикою Європейського Союзу.

"Європейський Союз : історія, сьогодення, майбутнє" - підбірка сайтів з посиланнями, на яких найбільш повно розкривається інформація про Європейський Союз, його історію, відносини з Україною та майбутнє.


Нове на сайті!

/Files/images/bibliograf_2/фрон.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ представляє:

віртуальна книжкова виставка «Німеччина: від минулого до сучасності»;

тематичний інтернет-навігатор «Вікно в Німеччину».


Рейтинг найкращих університетів світу

/Files/images/bibliograf_2/small_information_items_964.jpgРейтинг найкращих університетів світу (QS World University Rankings)

— глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світового значення за показником їх досягнень у галузі освіти і науки. Розрахований за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds(QS).

QS World University Rankings вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Розроблено в 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням Times Higher Education. До 2010 року був відомий як The World University Rankings. З 2010 року єдиний рейтинг розділився на два:

- видання Times Higher Education випускає рейтинг кращих університетів світу The World Reputation Rankings спільно з агентством Thomson Reuters;

- Quacquarelli Symonds продовжує випускати рейтинг під назвою QS World University Rankings.

Рейтинг оцінює університети за наступними показниками:

 • активність і якість науково-дослідної діяльності,
 • думка роботодавців та кар'єрний потенціал,
 • викладання та інтернаціоналізація.

Ці показники охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, за які вони відповідають перед учасниками процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, учнями та їх батьками. Щорічно в дослідженні оцінюються понад 2500 вищих навчальних закладів по всьому світу. За його підсумками складається рейтинг 500 кращих університетів світу, а також рейтинги університетів з окремих дисциплін.

Рівень досягнень університетів оцінюється на підставі результатів комбінації статистичного аналізу діяльності навчальних закладів, аудійованих даних (включаючи інформацію за індексом цитування з бази даних Scopus найбільшої в світі бібліометричної бази даних наукових публікацій), а також даних глобального експертного опитування представників міжнародної академічної спільноти і роботодавців, які висловлюють свої думки про університети.


Дайджест грантів

/Files/images/bibliograf_2/грант вересень.jpg



Режим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
В суботу за графіком установчих сесій заочного відділення
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 19.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00



Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.