/Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ АРХІВ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/НАУКОВІ ВИДАННЯ ЧНТУ.jpg /Files/images/naukoviy_vddl/УНІКАЛЬНА ЧЕРНІГІВЩИНА.jpg


День Нобеля

/Files/images/byistrova/29_main.jpgДень Нобеля - це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі.

Нобелівські премії присуджуються згідно із заповітом Альфреда Нобеля, складеному 27 листопада 1895 року і передбачав виділення капіталу на присудження премій у п'яти напрямах: фізиці, хімії, фізіології і медицині, літературі і внеску в справу миру в усьому світі.

Пропонуємо віртуальну виставку літератури з фонду Наукової бібліотеки: "Визнані світом".


Календар знаменних та памятних дат. 9 грудня

9 грудня 1863 року народився Борис Грінченко, автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих, педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури, укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови».

/Files/images/bibliograf/Грінченко_Б.jpgЯ не скажу, щоб розумом я жив, Я не скажу, щоб серце в мене спало,

Але його я тяжко пригнітив, Але йому так волі дав я мало.

Повинність я над все ушанував, Віддав себе я праці без вагання,

Я йшов туди, де розум посилав… Б. Грінченко

Серед великих українців Борисові Дмитровичу Грінченку належить особливе місце. Його життя і творчість гідні подиву, його невтомна титанічна діяльність викликатиме захоплення не в одного покоління українців. Доля відміряла йому короткий шевченківський вік – 47 років. В його житті і творчості не було жодного кроку, не освяченого любов’ю до рідного народу.

Бібліотека пропонує:

 • Грінченко, Б. Словарь української мови. В 4-х т. / Б. Грінченко. – К. : Наукова думка, 1996. – 494 c.
 • Мовчун, А. Борис Грінченко: феномен великого трударя / А. Мовчун // Дивослово (Українська мова і література в навч. закладах). – 2010. – № 5. – С. 44-49.
 • Низовий, М. Б. Д. Грінченко і статистика друку/ М. Низовий // Шкільна бібліотека. – 2007. – № 8. – С. 38-39.
 • Юносова, В. Варіантні закінчення іменників у "Словарі ..." Б. Грінченко і сучасні нормативні процеси / В. Юносова // Дивослово (Українська мова і література в навч. закладах). – 2009. – № 11. – С. 39-44.

Календар знаменних та пам'ятних дат. 9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно з ініціативи ООН 9 грудня.

/Files/images/chntu/антикорупція.jpgОдним із важливих аспектів сучасної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для формування у суспільстві довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту громадян України.

Віртуальну книжкову виставку укладено з метою інформування користувачів про документи, які висвітлюють правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст і порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.


Календар знаменних та пам'ятних дат. 6 грудня

День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».

До цієї пам'ятної дати бібліотека підготувала віртуальну виставку "Історія українського війська":

/Files/images/bevz/ВС України.jpg"З давніх-давен аж до новітніх часів, через свої багатства й незахищеність, Україна, більше ніж будь-яка країна Європи, зазнавала спустошливих нападів і завоювань. Тому тема чужоземного поневолення й боротьби за незалежність стала провідною в її історії. Історія українського війська сягає тих часів, коли наші пращури вперше були змушені взятися за зброю щоб боронити життя і свободу свого народу. Військове мистецтво набуло значного рівня за часів Київської держави. Наші предки давали гідну відсіч ворогам та залишили про себе пам'ять у середньовічній історії як хоробрі й мужні воїни. Яскравий взірець цього князь Святослав та його дружинники." Далі...


Календар знаменних та пам'ятних дат. 5 грудня

Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (Всесвітній день волонтерів).

/Files/images/byistrova/допомогти.jpgВ Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р., якою також затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг». Останнім часом в Україні поширюється волонтерський рух. Це обумовлено загостренням політичних, соціальних проблем, недосконалістю надання відповідних послуг найбільш вразливим верствам населення. Волонтери вaжливі для суспільствa, тому що вони прaцюють без користі для себе, допомагаючи громадянам у скрутних становищах, без отримaння за це мaтеріaльної винaгороди.

Список літератури з фондів бібліотеки "Волонтерська діяльність" буде корисний всім, хто цікавиться даним питанням, а також психологам, викладачам, студентам Факультету соціальної роботи.


Нові надходження

Праці викладачів ЧНТУ

/Files/images/chntu/Бутко.jpgМіжнародний менеджмент : підручник / М. П. Бутко, І. М. Бутко, М. Ю. Дітковська та ін. ; за заг. ред. М. П. Бутка. - Київ : Центр навчальної літератури, 2018. - 410 с. : іл.

Підручник розкриває особливості міжнародного менеджменту в умовах посилення глобалізаційних процесів на основі накопиченого досвіду та сучасного фактичного матеріалу. У кожній темі відображаються тенденції розвитку постіндустріальної світової економіки та специфіка менеджменту в міжнародних компаніях в цих умовах. У підручнику розкрито особливу роль корпоративної культури та соціальної відповідальності бізнесу міжнародних компаній в ефективності їх функціонування. Представлений ілюстративний матеріал у вигляді рисунків, діаграм і таблиць, а також реальні приклади ситуацій у міжнародних компаніях сприяють більш глибокому розумінню та засвоєнню матеріалу з програмної дисципліни «Міжнародний менеджмент».

/Files/images/chntu/Завацький.jpg Завацький, С. В. Автоматизований аналіз напружено-деформованого стану конструкцій в програмному комплексі Structure CAD Office : навчально-методичний посібник до виконання розрахунково-графічних робіт по курсам : "Будівельна механіка", "Металеві конструкції", "Залізобетонні конструкції" та "Конструкції з деревини" / С. В. Завацький, М. М. Корзаченко. - Чернігів : РВВ ЧНТУ, 2017. - 183 с. : іл.

У навчально-методичному посібнику розглядається застосування автоматизованого програмного комплексу Structure CAD Office для аналізу напружено-деформованого стану будівельних конструкцій. Представлено всі аспекти підготовки даних в режимі графічного діалогу, розрахунку, аналізу і документування результатів. Наведено приклади міцністного розрахунку стержневих систем, металевих та залізобетонних конструкцій, а також конструкцій виконаних з деревини, що можуть стати у пригоді для виконання розрахунково-графічних робіт з відповідних навчальних курсів.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ


Інформація для науковців!

Elsevier запрошує на вебінар "Корегування профілів автора та установи у Scopus", який заплановано на 30 листопада та буде присвячений таким питанням:
 • Як створюється профіль автора у Scopus?
 • Інструмент корегування профілю автора
 • Принципи формування профілю установи у Scopus
 • Можливості управління профілем установи

Для участі в цьому вебінарі, будь ласка, зареєструйтесь тут: Реєстрація

Це один вебінар із серії. Ви можете подивитися записи попередніх, або зареєструватися для участі у наступних вебінарах:


Нове на сайті!

Наукова бібліотека пропонує актуальну інформацію в розділі сайту "Академічна доброчесність":

презентація "МЕРЕЖЕВІ РЕСУРСИ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ НА ПЛАГІАТ".


Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує вільний доступ до ресурсів Web of Science та Scopus

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgМіністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

/Files/images/bd/Science.jpgІнформацію щодо матеріалів та ресурсів, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для роботи Ви можете отримати на сторінці веб-сайту бібліотеки «Наукометричні бази даних».

Офіційні мультимедійні навчальні посібники щодо роботи зі Scopus.


Інформація від Elsevier

Три рази на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

/Files/images/bd/9_Scopus-001_i.jpgScopus – одна з найбільших уніфікованих реферативних та цитатних баз даних рецензованої науково-дослідної літератури.

Ви можете отримати найповнішу і актуальну інформацію про видання, перейшовши за посиланням і завантаживши список журналів Download the Source title list.

Українські наукові видання можна знайти за допомогою фільтра: стовпець АС "Publisher's Country".


Молодий фахівець на ринку праці

Проект з побудови кар’єри для студентів,
які готуються до свого першого працевлаштування, що покликаний сприяти працевлаштуванню студентів ЧНТУ, проходженню ними стажувань та отриманню практичного досвіду за фахом.
 • Підібрати найбільш відповідні вакансії
 • Створити резюме, привабливе для роботодавців
 • Підготуватися до співбесіди

Нове на сайті!

Бюлетень нових надходжень літератури до Наукової бібліотеки ЧНТУ за IІІ квартал 2018 року.

Бібліотека дякує!

Здійснюйте добро, поки ви існуєте! (Д. Дідро)

Наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету висловлює щиру подяку авторам, співробітникам університету та студентам за подаровані видання! IІ-ІІІ квартали 2018 року
/Files/images/bibliograf/анатпокажчик.jpg
Викладачам і студентам ЧНТУ

До уваги читачів інформаційно-бібліографічні покажчики, які містять частково анотований огляд статей з періодичних видань, отриманих бібліотекою ЧНТУ протягом І кварталу 2018 року.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Право. Юридичні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 18 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Економічні науки. Маркетинг (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 84 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Філософія. Психологія. Освіта (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 24 с.
 • Анотований інформаційно-бібліографічний покажчик статей з періодичних видань. Технічні науки (І квартал) / уклад. Т. А. Сіденко. – Чернігів : Наукова бібліотека ЧНТУ, 2018. – 95 с.

З золотого фонду бібліотеки

/Files/images/chntu/золотий фонд.jpgШановні користувачі!
В читальному залі Наукової бібліотеки (корп. 1, к. 138 ) відкрито постійно діючу книжкову виставку рідкісних та цінних видань «З золотого фонду бібліотеки».

Тематика виставки оновлюється щомісяця.

Запрошуємо викладачів та студентів завітати до бібліотеки та ознайомитися з виданнями 1923 – 1948 рр.


Побачив світ черговий номер «Бібліокур’єра»

Науковою бібліотекою ЧНТУ випускається регіональне професійне видання – Інформаційний бюлетень «Бібліокур’єр».

/Files/images/bibliokurer/укр 1.jpg

Спеціальний випуск нашого бюлетеня містить бібліографічну інформацію про періодичні видання, які буде отримувати бібліотека протягом 2018 року.


Дайджест грантів

/Files/images/chntu/дайджестсічень.jpgРежим роботи бібліотеки

Бібліотека обслуговує користувачів з понеділка по п'ятницю:

Корпус 1-4 (вул. Шевченка, 95)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 8 (вул. Козацька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 11 (вул. Стрілецька, 1)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00
Корпус 23 ( вул. Бєлова, 4)
Останній робочий день місяця - санітарний день
з 9.00 до 17.00/Files/images/kodyi/nauk.bibl.jpgНаукова бібліотека ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.repoz..jpgЕлектронний архів ЧНТУ (IRChNUT) /Files/images/kodyi/nb.catalog.jpgЕлектронний каталог НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.vrp.jpgВідкритий реєстр періодики НБ ЧНТУ /Files/images/kodyi/nb.unik.cher.jpgУнікальна Чернігівщина /Files/images/kodyi/nb.nauk._zbirn..jpgНаукові видання ЧНТУ /Files/images/kodyi/bibliocurer.jpgБібліокур’єр НБ ЧНТУ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.